Warmińsko-Mazurska Izba Lekarsko-Weterynaryjna w Olsztynie

10-170 Olsztyn, ul. Gietkowska 9 I * tel. 89-5240188 * fax tel. 89-5240188 * e-mail: izbaolwet@izbaolwet.pl

Bezpłatne badania diagnostyczne dla lekarzy weterynarii

Szanowni Państwo

Instytut Medycyny Weterynaryjnej w Lublinie zaprasza lekarzy weterynarii do udziału w dwóch programach , w których uczestnicy będą mieli możliwość wykonania bezpłatnych badań diagnostycznych  w kilku kierunkach , m.in. boreliozy, leptospirozy , bąblowca , alergicznego zapalenia pęcherzyków płucnych i innych . Badania odbywałyby się w Olsztynie , w wyznaczonym terminie ( do około końca października br. ) .

Warunkiem jest :

  • Zapoznanie się ze szczegółowymi materiałami zamieszczonymi poniżej .
  • Wybranie konkretnych rodzajów badań ( jedna osoba może zgłosić się do wielu kierunków badań wskazanych w obu realizowanych programach )
  • Zgłoszenie e-mailowo lub telefonicznie do biura Izby chęci uczestnictwa w konkretnych badaniach – do 18 września 2017 r.
  • Wypełnienie do każdego badania odrębnej , właściwej „ Deklaracji uczestnika projektu” wraz z odrębną „ Ankietą dotyczącą narażenia zawodowego na wybrane choroby odzwierzęce „ i przesłanie tych dokumentów do biura Izby – do 20 września 2017 r. – pocztą tradycyjną w formie podpisanego oryginału lub pocztą elektroniczną jako skan podpisanych dokumentów .

 

  1. Jeżeli liczba osób zgłoszony do tut. Izby wyniesie co najmniej 20 – to Izba zgłosi uczestnictwo grupy w programach , przekaże do Instytutu Medycyny Wsi Państwa deklaracje i ankiety oraz poinformuje Państwa o terminach badań . Jeżeli grupa będzie mniejsza – to o udziale w programie zadecyduje Instytut , a my Państwa poinformujemy o tej decyzji .
  2. Tych wszystkich , którzy są zainteresowani udziałem w programach , lecz przyjazd na badania do Olsztyna nie jest dla Nich zbyt dogodny  namawiam do kontaktu w tej sprawie z właściwym miejscowo Powiatowym Inspektoratem Weterynarii.  Instytut Medycyny Wsi w Lublinie  przesłał bowiem wszelkie materiały również do wszystkich PIW i WIW na terenie kraju i według posiadach przez nas informacji niektóre Powiatowe Inspektoraty Weterynarii  indywidualnie włączyły się do programu , a badania wówczas prowadzone są w laboratoriach na terenie tych powiatów . Są  to jednak indywidualne lokalne  decyzje i  inicjatywy  Inspekcji Weterynaryjnej.

                                                             Prezes Rady Warmińsko-Mazurskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej 

                                                                                                                              lek. wet. Zbigniew Wróblewski

 

Pismo przewodnie

Projekt nr 1 – opis

Projekt nr 1 – deklaracja i ankieta

Projekt nr 2 – opis

Projekt nr 2 – deklaracje

Comments are closed.