Krajowa Rada Lekarsko-Weterynaryjna na posiedzeniu 9 grudnia 2010 r. podjęła uchwałę w sprawie odstąpienia lekarzy weterynarii od podpisywania umów z tytułu wyznaczenia przez powiatowego lekarza weterynarii.
Krajowa Rada Lekarsko-Weterynaryjna na posiedzeniu 9 grudnia 2010 r. podjęła uchwałę w sprawie odstąpienia lekarzy weterynarii od podpisywania umów z tytułu wyznaczenia przez powiatowego lekarza weterynarii.
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, czas pokoju i pojednania. W tym szczególnym czasie, podobnież nawet życzenia się spełniają… a moim życzeniem jest zjednoczenie całej weterynarii, przeciw zakusom ministerialnym na nasze zarobki w ramach prac zleconych. Kiedy spytałam jednego z wyżej postawionych, (niestety, też lekarza weterynarii),dlaczego w ogóle powstała myśli obniżek, skoro od 6 lat (!) nie pomyślano nawet o wyrównaniu inflacji, dowiedziałam się, że i tak dużo zarabiamy sądząc po samochodach jakimi jeździmy! Rozumiem, że gdzieś na wysokich stanowiskach ludzie mają kontakt z lecznicami dla małych zwierząt, gdzie lekarz jest lekarzem w czystym kitlu, w ciepłej lecznicy, a jak już Pan Minister jedzie na wieś to do nowoczesnej, pokazowej obory, bo innej mu nie pokażą… Mam wrażenie, że ktoś zapomniał o grupie wiejskich lekarzy.
Uchwała Nr 28/2010/V Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej z dnia 9 grudnia 2010 r. w sprawie odstąpienia lekarzy weterynarii od podpisywania umów z tytułu wyznaczenia przez powiatowego lekarza weterynarii.
Krajowa Rada Lekarsko-Weterynaryjna wyczerpała wszystkie dostępne prawem możliwości oddziaływania na decydentów szczebla centralnego, mające na celu zachowania tożsamości zawodowej Inspekcji Weterynaryjnej z poszanowaniem ponad 90-letniej historii służby weterynaryjnej. Wieloletnie negocjacje mające na celu zapobieżenie deprecjacji zawodu nie przyniosły skutku, zarówno na polu związanym z zachowaniem integralności struktur związanych z weterynaryjną ochroną zdrowia publicznego, jak i w odniesieniu do godziwego wynagrodzenia za pracę. Jako grupa zawodowa zostaliśmy zmuszeni do wykonywania czynności urzędowych za stawki urągające godności osobistej. W żadnym innym sektorze nadzoru państwowego nad bezpieczeństwem publicznym nie zmusza się do świadczenia pracy za niecałe 4 zł za godzinę, jak ma to miejsce w przypadku badania stanu zdrowia zwierząt wraz z wystawieniem świadectwa zdrowia.
Szanowne Koleżanki i Koledzy!
W dniu 15.11.2010 r. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi podpisał nowelizację rozporządzeń „o opłatach i wynagrodzeniach” obniżając (przeczytaj opis rozporządzenia) opłaty, a tym samym wynagrodzenie lekarzy weterynarii wykonujących zadania zlecone przez Powiatowych Lekarzy Weterynarii w zakresie nadzoru nad obrotem zwierzętami o 50–80% w stosunku do dotychczasowych. Rozporządzenia wejdą w życiez dniem 02.01.2011.
Korespondencja w sprawie rozporządzeń o „opłatach i wynagrodzeniu”:

W imieniu Prezydium Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej zwracam się do członków Warmińsko-Mazurskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej, a w szczególności do lekarzy weterynarii wykonujących czynności urzędowe z wyznaczenia Powiatowego Lekarza Weterynarii, o wypełnienie załączonej ankiety i przesłanie jej drogą elektroniczną do dnia 13.10.2010 na adres: izbaolwet@op.pl.
Szanowna Pani Teresa Kopczewska
W imieniu Warmińsko-Mazurskiej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej i wszystkich członków naszej Izby oraz własnym składam Szanownej Pani i Całej Rodzinie wyrazy głębokiego współczucia w związku ze śmiercią Wielce Szanownego Małżonka Pana Profesora Prof. Dr Hab. Antoniego Kopczewskiego.
Wraz z odejściem Pana Profesora tracimy wybitnego naukowca w dziedzinie nauk weterynaryjnych nie tylko w zakresie chorób zwierząt futerkowych ale również członka naszego Samorządu Lekarko-Weterynaryjnego uczestniczącego bardzo aktywnie w pracy wielu jej organów.
Zmarły był wielce cenionym lekarzem weterynarii- humanistą, zawsze życzliwym wobec młodszych kolegów oraz przyjacielem wielu pokoleń lekarzy weterynarii Warmii i Mazur.
Pan Profesor pozostanie w naszej pamięci jako zawsze.
Uśmiechnięty i Elegancki – NASZ PAN PROFESOR.
Prezes Warmińsko- Mazurskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej
lek-wet. Jacek Łukaszewicz
Apel prezesów Okręgowych Izb Lekarsko-Weterynaryjnych w sprawie podjęcia natychmiastowych działań na rzecz ustalenia w trybie rozporządzenia stawek opłat za badanie laboratoryjne mięsa na obecność włośni.